Necmettin Erbakan Bilgisayar Müh. Nasıl bir bölüm?İmkanları Nasıl?Ulaşım Kolay mı?

necmettin_erbakan_universitesi_yeni_logo_arma

Necmettin Erbakan Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim. Mühendislik fakültesi konum itibarı ile kötü bir yere sahip. Konya’da neredeyse tek dağ diyebileceğimiz yere inşa edilmiş. Kışın okula dolmuş, otobüs çıkmıyor tüm yokuşu yürümek zorunda kalıyorsunuz. Ulaşım olarak sık sık dolmuş, otobüs geliyor. Toplu taşıma araçlarıyla merkezden yaklaşık 20-25 dk gibi bir sürede fakülteye ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal çevresi de zayıf, etrafında yeni yeni kafe market gibi yapılar oluşmaya başlıyor.
Bilgisayar mühendisliği bölümü hocaları kaliteli ama bilgiyi aktarma konusunda aynı yorumu yapamayacağım. Yani sürekli sizin bir şeyler için çabalamanız gerekiyor. Sonuca ulaşıp ulaşamayacağınız ise muallakta. Her yıl bölümden mezun sayısı 8-9 civarında, bu da hocaların öğrencileri zorladığının göstergesi. Okulda bilgisayar laboratuvarı, elektrik laboratuvarı gibi odalarımız var, ama sadece ders zamanında kullanabilirsiniz.
Erasmus için üniversitenin anlaşmalı olduğu birkaç ülke var. Ülkeler gelişmişlik adına çok iyi olmasa da bölümden başvuran sayısı az olduğu için kabul edilme oranınız bir hayli yüksek. Bölüm adına bir topluluğumuz var. Konferanslar, etkinlikler adına aktif olarak bir şeyler yapmaya çabalıyorlar. Tabi siz de bunun bir parçası olursanız kesinlikle bir gurur kaynağı oluyor.
Sonuç olarak eksilerin ağır bastığı bir fakülte ve bölüm. Burayı tercih ederek gelirseniz ufkunuzun genişlemesi için bir sebep yok. Sadece dört yılı (bitirebilirseniz) tamamlamış ve diploma sahibi olmuş bir birey olursunuz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp