Endüstriyel Otomasyon Ve Scada Sistemleri

Endüstriyel Otomasyon Sistemleri

Rölelerin yerini PLC'lerin, mimik panel ve recorderların yerini PC'lerin almasıyla yeni bir boyut kazanan Endüstriyel Otomasyon Sistemleri, üretimin tüm alanlarında başarıyla uygulanmaktadır.

Üreticilerin rekabet edebilen kalite ve fiyatlara gereksinimleri, bu sistemlerden beklentileri de arttırmaktadır. Artık yalnızca üretmek yeterli olmamakta; neyin, ne kadar, ne sürede, ne kalitede, hangi girdilerle üretildiğinin bilinmesi gerekmektedir. Bu beklentiler donanımdan daha çok SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) yazılımlarında etkisini göstermektedir.

Başlangıçta, yalnızca insan makina arabirimi (MMI - Man Machine Interface) olarak düşünülen SCADA yazılımları; PLC'lerden aldığı verileri görselleştiren, PLC'lere veri gönderen, alarm ve geçmişe yönelik verileri depolayan ve basit rapor özellikleri olan yazılımlar iken günümüzde üretim yönetim ve bilgi sistemi (MMI - Manufacturing Management Information) haline gelmişlerdir.

İnsan makina arabirimi özellikleri (HMI- Human Machine Interface) gelişmiş, iletişim çağının gereklerine uygun olarak internet hatta mobil telefonlar bile bu arabirimin birer parçası olmuştur.

aymostan

Sizlerin makine projelerinizi,hayallerinizi yan şubemiz olan AYMOS OTOMASYON ile hayata da geçiriyoruz.

S7-1200-1500 Scada

44b5d5a09b.

S7-1200-1500 projelerinize mobil scada yazıyoruz.Sizlerde scada ekranlarınız mobilde olmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçin.En güncel görsel nesnelerde oluşturduğumuz mobil uygulamanızdan makinanızı kontrol edebileceksiniz.

Neredeyiz?

merkez ofis

adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Ayyıldız Cad. No:67

tel: 0332 345 31 70