IOT Sistemler (Internet of Things)

Öncelikle IOT sistemlerin ne olduğunundan ne işe yaradıklarından ve ne anlama geldiklerinden bahsedelim. Internet of Things demek Türkçemize anlam olarak Nesnelerin İnterneti olarak geçmektedir.

Nesnelerin interneti nedir ne işe yara ondan bahsetmekle başlayalım.Nesnelerin interneti evimizde iş yerimizde veya hayatımızda olan bütün elektronik aletlerinde uzaktan kontrolü sağlayan bir otomasyon sistemidir diyebilir.Bu sistemlerde evimizde ki bütün cihazlar zaman içerisinde internet kullanır hale gelecek.Bu demek ki bir mobil uygulama veya web sitesi üzerinizde evinizin pencerelerini , ısıtma sistemini küçük elektronik aletlerinizi kontrol edebileceksiniz. Örneğin evde değilsiniz pencelerinizin bazıları açık ve yağmur yağacağını görüyorsunuz. Telefonunuzu açıyorsunuz uygulamamıza giriyorsunuz ve pencereyi kapatmak için gereken eylemi bir tuşla yerine getiriyorsunuz. Bunun sonucunda pencere kapanıyor. Yağmur yağacağında dolayı sulama sisteminizi de uygulama üzerinden kapatmak istiyorsunuz ve bir tıkla oda kapanıyor.Böylece dünyanın diğer ucunda bile olsanız evinizde iş yerinizdeki cihazları kontrol etmek bir tık uzağınızda.

Bizler kullanıcıya ayarlayacağımızda uygulamamız veya web sitemiz üzerinden dilediğiniz her şeye dünyanın diğer ucundan kontrolünü sizlere sunuyoruz. Bir kripto para kazıma işini yapan müşterimiz bizden çalıştırdığı bilgisayar sistemlerini uygulama üzerinden kapatıp açabilmek istediğini dile getirdi. Bizde en kısa sürede uygulamasını ve sistemini hazırlayıp kurulum sağladık.

iot_ssytem

Kendisine bizi tercih ettiği için teşekkür ederiz.

Lütfen bilgi almak için iletişmden çekinmeyin.