Renault Fluence 1.5 Dci Touch Plus

Renault Fluence 2016 Otomatik Touch Plus 1.5 Dci İncelemesi Yorumlarımız

Fluence_otomatik

Fluence 2016 otomatik touch plus incelemesine hoş geldiniz. 3 ay gibi bir süredir arabayı kullanıyoruz. Öncelikle 2.11.20 tarihi itibariyle fiyat aralığından bahsedelim. Bu araçlar 130.000'den başlıyor 160.000'ne kadar uzanıyor boya değişken ve kaza durumuna göre.

Evet arabanın sürüş yorumlarına gelecek olursak. Arabanın şehir içi kullanımı tatmin edici vites geçişleri hissettirmeyecek derecede normal.

Yakıt konusuna gelecek olursak , şehir içinde arabayı biraz gençliğin verdiği hevesle atik kullanan birisiyimdir. Normal kullanan biri 5,5 civarında kalacağını hatta daha da aşağı çekebileceğini düşünüyorum.Uzun yolda ise 4,5 5'lere kadar düşüyor yakıt tüketimi tabi ki siz 160'ları zorlamadıkça.Yakıt konusunda gerçekten ekonomik bir araç olduğunu söyleyebilirim.Sizleri tatmin edecektir.

Yol tutuşundan bahsedelim birazda. Açıkçası kendim bizzat test ettiğimi söyleyemeyeceğim yüksek hızlarda.Fakat kullanan bir çok kişinin söylediğine göre yol tutuşu seviyesinde ki arabalara göre zayıf kalıyor. Bir vokswagen ve alman araçlarına göre altında kaldığını söyleyebilirim. Şehir içi ani manevları yapmayan biriyseniz sizleri tatmin eder. Ben bu konuda kendisinin diğer araçlara göre geride kaldığını söyleyebilirim.

Konforundan bahsedelim biraz. Araç size 2016 model araç havasını vermiyor maalesef. Gerek iç dizaynı gerek doş dizaynı olsun.Koltuğu bizleri tatmin etti. Direksiyonun yüksek hızlarda ağırlaşması da yeterince iyi. İçi gayet geniş bir araç hatta kendi segmentinde ki araçlara göre baya iyi durumda. 2016 model araca göre içinde küçük bir display siyah beyaz ekran olması gerçekten hayal kırıklığı. Resmen flo araçları için tasarlanmış bir araç. Bluetooth koymayı akıl etmişler şükür ki. Hem müzik keyfi hem konuşma yapabiliyorsunuz araçtayken. Ses konusuna gelmişken maalesef ses kalitesi beklenenin altında diyebilirim.

Touch plus özelliğinden bahsedelim.Anahtarsız çalıştırma kapı açma kilitleme gibi özellikleri bulunuyor.Cazip yünlerinden biri diyebilirim. Parmak ile araç kitlenip açılabiliyor.Start stop ile de araç çalıştırılıyor. Araçtan çıktıktan 2-3 metre sonra kendini otomatik kitliyor. Aynaları katlanıyor. Hız göstergesi hayalet ekran olup iyi olduğunu söyleyebilirim.

Son olarak genel bahsedelim ve bitirelim.Araç şuan ki fiyatının arabası değil.Ama ikinci eli kuvvetli olan bir araç aldığınız gibi satması da kolay. Bu araç maalesef bizim açımızdan konfor konusunda sınıfta kalıyor. İç düzenlemesi ve kalitesi zayıf vites topuzu ve mekanizmasına özen göstermeleri gerekiyor. Kol yeri direksiyon için uygun değil maalesef. Uzun yıllar konforlu biçimde binmek istiyorsanız bu aracı tavsiye etmem. Alıp geçiçi süreliğine satacaksanız uygun olabilir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp