Konya Kelebekler Vadisi'nde Bir Gün

Konya Kelebekler Vadi'sinde Bir Gün ve Muhteşem Kelebek Fotoğrafları

kelebekeler_Vadisi_disi_01

Kelebekler Vadisine geldiğimizde önümüze böyle bir yer çıkıyor.Öncelikle giriş öcretlerinden bahsedelim. Yetişkinler için 2.11.20 tarihi itibariyle 17,5 ₺ öğrenci ve çocuklar 7,5 ₺ olması gerekiyor. Verdiğiniz ücret çok gözükebilir ama içeride gördükleriniz resmen doğa harikası.Bitkiler olsun, kelebekler olsun , kelebek kozları olsun, insan yapımı akarsuları olsun gerçekten bir harika.

kelebekler_Vadisi_ici_02

İçeri girdikten sonra tek yönlü bir tura çıkıyoruz. Bu turda önümüze belki 1000'lerce kelebek çıkıyor. Bazıları üstümüze konuyor. Bazıları yiyeceklerini yiyor. Devamlı uçuşuyorlar aynı zamanda.

kelebekler_vadisi_ici_03

Turumuza rengarenk kelebekler eşliğinde devam ederken kelebeklerin birbirini kovalamasına şahit oluyoruz.Birde şunu söyleyim.İçerisini kelebekler ve bitkiler için 28 derece sıcaklığında ve yüksek nemde tutuyorlar.Kelebeklerin ve bitkilerin daha rahat bir yaşam sürdürebilmesi için.Gözlükü kişiler içeri girdiği anda bir anda gözlükleri bembeyaz oluyor.

kelebekler_vadisi_ici_05

Bazı kelebekler çürümeye yüz tutmuş mevyeleri yemeye bayılır.Burda bir adet meyve yemeye çalışan bir kelebek görüyorsunuz. Buraya gelen kişilerin böyle fotoğraflar yakalama şansı çokça oluyor.

IMG_20201101_114846_1

Böyle karşımıza onlarca manzara çıkıyor ve etrafımızdan kelebekler devamlı uçuyor.Bu gerçekten mutlukuk ve heyecan verici bir olay. Bu kadar güzel kelebeklerin fotoğraflarını çekmek gerçekten çok zevkli oluyor.

IMG_20201101_115052

Turun devamında tablo halinde kelebek çeşitleri bulunuyor ve gerçektente başka ülkelerden getirilmiş mükemmel kelebekleri görüyorsunuz. Bu kelebekleri görürken hayrete düşmemek imkansız.

IMG_20201101_115147

Tablo haline gelmiş kelebekleri tur sonuna doğru görüyorsunuz. Kelebeklerin ömrü kısa olduğu için bazı kelebekleri herkes görebilsin diye insanlara böyle bir sunum yapılmış.

kelebekler_Vadisi_ici_06

Sizleri biraz sergi haline getirilmiş esrarengiz ve rengarenk kelebekler fotoğraflarıyla baş başa bırakayım.

kelebekler_vadisi_ici_07

kelebekler_Vadisi_ici_08

IMG_20201101_120111

Turun sonuna doğru odacıklar şeklinde kelebeklerden , arı çeşitlerinden , böcek çeşitlerinden ,çekirge çeşitlerinden oluşan bir sergi bekliyor. Hayret verici bilgiler ve böceklerle başbaşa kalıyorsunuz.

Birde turun sonuna doğru bir çift papağan bizleri karşılıyor gerçekten büyük rengarenk papağanlarıda görmüş oluyorsunuz

IMG_20201101_120401

Turun en sonunda da kelebekler ve böceklerden oluşan anahtarlık, bardak altlığı tablolardan oluşan bir market karşılıyor.Sizlere bir anı olarak evinize yakışan onlarca çeşit üründen istediğinizi satın alabilirsiniz.

Kurutulmuş rengarenk kelebekleri fotoğrafın içinde sizlerde görüyorsunuz.

IMG_20201101_120846

Eğer olursa yolunuz Konya'ya düşerse, bence sırf bunun için bile gelinir, mutlaka buraya uğrayın asla pişman olmazsınız.En az 1-2 saat ayırabileceğiniz mükemmel bir yer diyebilirim.Tuvalet imkanı bulunuyor.Çevresinde yeşillik bir alanda ateşsiz piknik yapılabiliyor.

Ulşaım olarak merkeze uzak olsa bile yakınından otobüs geçiyor.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp