Ford fiesta comfort 2007 1.4 tdci

Ford Fiesta Comfort 2007 1.4 tdci

fiesta

Araç ile yaklaşık 1.5 yıl zaman geçirdik. 2018 yılında 30.000 ₺ olan araç günümüz de malesef 60.000- 75.000 ₺ civarında. Aracın tasarım özellilerinden başlarsak, aracın tasarım çizgileri oldukça düz ve sade olduğunu söyleyebilirim.Sınıfının boyut olarak en küçüklerinden olmasına rağmen proporsuyonu oldukça iyi
ayarlanmış.


Motor kısmına gelirsek bence aracı öne çıkaran en önemli parçası burası.1.4 TDCİ dizel motor bu gövde için mükemmel şekilde kombinlenmiş.67 beygir gücünde turbo beslemeli olan bu motor araç için oldukça yeterli ara hızlanmalar da hiç üzmüyor.Manuel vites geçişleri oldukça belirgin ve net.


Ford markasının genetiğinde belirili bir yeri olan yol tutuş kısmı bu araç için de geçerli aracın hatchback olmasıyla birlikte yol tutuşu oldukça tatmin edici.


Yakıt konusunda oldukca cimri olan bu araç şehir içi 4.6lt -şehir dışı 3.8 lt gibi bir yakıt tüketimi sunuyor.Bu yakıt tüketimi ile birlikte 1 depo yakıt ile şehir dışında yaklaşık 1000 km yol alabilliyorsunuz.


Aracın iç kısmı bahsedersek, bagaj sınıfına göre normal ve direksiyonun yanından tek tuşla açılabiliyor.Arka oturma alanına gelirsek diz ve baş mesafesi fena değil fakat koltuklar çok rahat değil.Sürücü koltuğu yüksekliği malesef ayarlanmıyor.Ön konsol bazı modeller de çift renk olabiliyor göze kötü gelmiyor.Direksiyonun çapı ve kalınlınlığı yeterli kullanıma kolaylık sağlıyor.Aracın multimedya özellikleri ve ses kalitesi iyi değil.


İncelememizin sonucuna gelirsek kullanımı ve bakımı kolay, yakıt tüketimi düşük, periyodik bakımları dışında fazla masarafı olmayan ve satmak istediğinizde kolay bir şekilde satabileceğiniz bir araç araıyorsanız bu araç size oldukça uygun.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp